Ответ:Найважливіші причини
Материк був до цього часу вже досить добре досліджений різними експедиціями і християнськими місіонерами. Американський військовий кореспондент Г. Стенлі в середині 70 -х рр. XIX ст. перетнув з експедицією африканський материк зі сходу на захід, залишаючи після себе зруйновані поселення. Звертаючись до англійців, Г. Стенлі писав:
«На південь від гирла річки Конго сорок мільйонів оголених людей чекають, коли їх одягнуть ткацькі фабрики Манчестера і забезпечать інструментом майстерні Бірмінгема».
До кінця XIX ст. був відкритий хінін – засіб від малярії. Європейці отримали можливість проникати в глиб малярійних територій.
У Європі до цього часу стала швидко розвиватися промисловість, економіка переживала підйом, європейські країни стали на ноги. Це був період відносного політичного затишшя в Європі – не було великих воєн. Колоніальні держави проявили дивовижну «солідарність», і на Берлінській конференції в середині 80 -х рр. Англія, Франція, Португалія, Бельгія і Німеччина розділили між собою територію Африки. Межі в Африці «кроїлися» без урахування географічних та етнічних особливостей території. В даний час 2/5 африканських державних кордонів проходять по паралелях і меридіанах, 1/3 – по іншим прямим лініям і дугам і лише тільки 1/4 – по природним рубіжам, приблизно збігається з етнічними кордонами
Объяснение: