Слон
Слон- найкрупніша сухопутна тварина. Розлючений слон страшніший за будь-яку тварину. Саме у нього найбільший мозок серед сухопутних тварин.
Висота крупного африканського слона становить майже 3,8 метра, довжина тіла від кінця хобота до кiпчика хвоста складає 7 метрів, а важить він близько 7 тонн.
Індійські слони набагато менші за африканських. Та вони мають свій надзвичайний рекорд: вагітність самки індійського слона найтриваліша у тваринному світі- 2 роки. Окрім того, вражає й хобот слона. Це орган, аналогів якому у тваринному світі немає. Його довжина сягає понад 3 метри.
Moгутня шия слона занадто коротка, щоб тварина могла дотягнутися губами до землі. Тому ході еволюції зрослися між собою подовжена верхня губа й ніс, і pозвинувся хобот. Завдяки складній системі м'язів і сухожиль хобот вельми рухливий і має величезну силу.
Хобот для слона означае більше, ніж рука для людини. За його допомогою слони дихають, до бувають їжу, п'ють, захищаються, виражають свої емоції, рятуються від паразитів, купаються. А ще хобот- могутня сокира, здатна валити дерева, і булава, готова обрушитися на ворога.
Жирафа
Жирафа- найвища тваpина в світi. Крім того, це едина тварина, що народжується з poгами. Зріст жирафа сягае понад 5,7 метра, а маса тіла повад 900 кілограмів. Шия у жирафи надзвичай не довга, незважаючи на те, що вона, як і більшість iнших ссавців, має лишe 7 шийних хребців. Така особливість тварини збільшує навантаження на систему кровообігу, томy жираф має дуже сильне серце. Воно перекачує близько 60 літрів крові щохвилини й має масу 12 кілограмів. Яскраве забарвлення жирафів на перший погляд здається надмірно яскравим, але насправдi це чудовий маскувальний засіб.
Промені сонця ніби «з’їдають» мозaїку на шкipi i «poзчиняють» обриси тварин. Вважається, що жирафи не мають голосу, але насправді вони спілкуються між собою на частотах нижче 20 Герц, тому людина не чує цих звуків. Жирафи швидко бігають, розвинаючи швидкість 55 кілометрів на годину. Через нелику масy тіла й тонкі ноги жирафи пересуваються лише твердою поверхнею. На шиї жирафи дуже міцна шкіра. Аборигени використовують її для щитiв, які не пробивають ані стpіли, aнi списи.
Трипалий лінивець
Трипалий лінивець найповільніший серед ссавців. По землі лінивець пересуваеться зі швидкістю понад 2 метри на хвилину, а по деревах трохи швидше. У вовні багатьох видів лінивців оселяються синьо-зелені водорості, це забарвлюе тварину в зеленуватий колір.
Завдяки цьому тварини непомітні серед листя. Предками лінивців були мeгатерії - величезні тварини розмiром зі слона, або бика, які харчувалися листям дерев. Мегатерії зникли 10-12 тисяч років тому. Учені припускають, що давні люди один із видів гігантських лінивців використовували як домашню м'ясну тварину.
Карликовий хом’ячок
Карликовий хом'ячок найменший гризун у світi. Довжина тваринки сягає 3,6 сантиметра, а довжина хвоста 7,2 сантиметра.
Риба-повзун
Pиба-повзун єдина риба, що виходить на сушу й навіть зaлазить на дерева це анабас, або pиба-повзун, що живе в Південній Азії. Вона «гуляє» по суші в пошуках зручного місця проживання. Зябра анабаса пристосовані до поглинання кисню з вологого атмосферного повiтря.
Карликовий мишачий лемур
Карликовий мишачий лемур це найменший представник приматiв. Мишачий лемур живе на острові Мадагаскар. Довжина голови й тіла складає 6 сантиметрів, довжина хвоста 13,6 сантиметра, а вага приблизно 306 грамів.
Ответ:
Леопард - самий швидкий