Англійці дали світові систему англійського права, який має свої витоки в англо-саксонських часів. Двоє з його відмінних рис є його перевагу звичаєвого права (загальне право), і його система застосування локально, призначенних не повних судів, локально обраних журі, та подорожуючих суддів, що йдуть від одного повітового міста в інше на схемі.
Інші аспекти англійського права є фундаментальне припущеня, що обвинувачений вважається невинним доти, доки його вину і незалежність судової влади від втручання корони або уряду в судовому процесі.
Правова система розділена на цивільні та кримінальні суди. Палата лордів є кінцевою апеляційний суд для цивільних, так і кримінальних справ. В основі системи кримінального суду, суди магістратів спробувати більше 97 відсотків кримінальних справ. Більш серйозні кримінальні справи, то перейти до Суд корони, яка має 90 філій у різних містах. У 1971 році Crown суди замінили окремі суди, і тепер єдиний суд, який може сидіти де-небудь в Англії, впоратися з будь розгляди за обвинувальним актом, і чути заклики і справу або за вироком або на цивільних справах. Цивільні справи розглядаються в судах графств. Деякі випадки можуть бути віднесені до Європейського суду юстиції в Люксембурзі.
Правова система Великобританії включає також суди у справах неповнолітніх, які займаються злочинців, що знаходяться під сімнадцяти, а суди слідчих », які розслідують випадки насильницької або неприродною смертю. Трибунали справу з професійними стандартами, суперечки між приватними особами, так і між приватними особами та державними відомствами.